Thomas Engen blir ny hovedtrener i Byåsen Håndball Elite – Norsk Topphåndball
Foto: Idrettsbilder.no

Thomas Engen blir ny hovedtrener i Byåsen Håndball Elite

Byåsen kunne tirsdag informere om at ny hovedtrener for Byåsen Håndball Elite er på plass.

Klubben har hatt flere og gode møter med Thomas Engen. Byåsen er en klubb i vekst med flere føtter og stå på inn i fremtiden og har gjennom samtalene med Thomas sett at ambisjonene og erfaringen Thomas har i sine tre siste klubber Levanger, Fredrikstad og Follo er i tråd med Byåsen Håndball Elite sin klubb strategi og utviklingsmodell.

Thomas Engen har erfaring fra sport og drift av klubb samt utvikling av yngre spillere på klubbnivå. Dette er kvaliteter vi er meget glade for å få knyttet inn mot Byåsen Håndball Elite, sier daglig leder Mona Ulvin.

I dag har Thomas Engen sitt første møte med spillere i årets stall som selvsagt er veldig spente på hovedtrener inn mot videre utvikling av klubben. Thomas tenker langsiktig og har signert en lengre kontrakt med klubben som vil skape gode forutsetninger for begge parter.

Vi gleder oss til Thomas Engen med familie flytter til Trøndelag og blir en del av Byåsen Håndball Elite. Med dette sier vi hjertelig velkommen!

Her møter den nye treneren spillerne for første gang – adressa.no (+abb)