
Synna Lien legger opp.
Synna Lien kom tilbake til REMA-1000 ligaen og Fana foran denne sesongen etter et opphold i Tertnes og noen sesonger i Danmark. Synna var tidligere med og løftet Fana opp i det ypperste selskapet i norsk håndball.
Nå må 26-åringen dessverre legge håndballskoene på hyllen for godt. En hofteskade gjør at målvakten dessverre ikke har noe valg videre med sin karriere.

Vidar har bare gode ord å si om Synna:
Synna er en fantastisk person som virkelig har lagt ned alt arbeidet som kreves hver eneste dag. Hun har vært ekstremt dedikert og har vært drevet av en voldsom lyst til og lykkes. Så for henne er det selvsagt tungt når det ikke finnes noen vei ut av de utfordringene som hun har slitt med i ulike perioder. Det ble tidlig utfordringer i høst og allerede i januar var det ingen vei utenom å ta henne ut av trening og kamper.
Han håper likevel å se Synna i hallene også i fremtiden.
Hun har mye å bidra med på flere felt. Så jeg håper når hun får dette mer på avstand at hun kan bidra med sin erfaring og kompetanse videre med unge målvakter. Så får vi se om hun er klar for det etterhvert
For Fana sin del har det vært flere utfordringer på målvaktssiden denne sesongen. Fra tidligere er det kjent at Dina Frisendal har valgt å ta turen videre til Larvik.
Benedikte Hernes signerte nylig ny kontrakt, før hun like etterpå dessverre røk korsbåndet i den siste kampen i sesongen. For hennes del venter dermed hele sesongen på sidelinjen med opptrening. Behovet for å få inn nye målvakter er dermed stort og i kveld presenteres vår første forsterkning på den posten