Fjellhammer stoppet seiersrekken til Runar – Norsk Topphåndball
Foto: Annick Nielsen

Fjellhammer stoppet seiersrekken til Runar

Runar Sandefjord måtte tåle sitt første poengtap i søndagens kamp mot Fjellhammer i REMA 1000-ligaen.

Simen Søgaard og Alexander Mitrovic ble Fjellhammers toppscorere med åtte mål hver da Fjellhammer sendte Runar hjem med tap.

Kampen var tett og jevn, og til pause var stillingen 18-18, og slik fortsatte det også etter hvilen og lagene fulgte hverandre tett hele veien.

15 minutter før slutt ledet Runar, men da bestemte Loke Brasen seg for å varte opp med flere viktige redninger, noe som gjorde at Fjellhammer tok tilbake kontrollen i kampen.

– Det bor mye i disse guttene. Jeg er mektig imponert og stolt over dem i dag. De skal være stolte og glade over hva de gjorde i 60 minutter i dag.

Sier trener Bliznac til Romerikes Blad.

Fjellhammer vant kampen 31-27.

Nå har Kolstad to poengs luke til Runar, mens de er fire poeng foran Elverum, Kristiansand og Drammen