Bergen: – Fantastisk lagseier mot Bækkelaget – Norsk Topphåndball

Bergen: – Fantastisk lagseier mot Bækkelaget

Etter en lang mesterskapspause var det en spent gjeng som satte seg på flyet til Gardemoen tidligere i dag. Guttene viste ingen nåde og tok kommando fra start av i kampen og stoppet ikke før en fantastisk 32-36 seier var i boks mot Bækkelaget.

Det virket som disiplene til professor Tønne har utnyttet vinterpausen godt, da det var et heltent Bergenslag som kom ut på banen i kveldens oppgjør i Ekeberghallen. Etter ti minutter var ledelsen hele 2-10 og det virket ikke som Bækkelagetspillerne skjønte hva som traff dem.

Anført av Dimitrjevic og Mostad som virkelig viste seg fram i dag fikk vi kontret inn flere mål og ved halvspilt førsteomgang var stillingen 6-12 fordel bortelaget.

Men Bækkelaget er ikke et lag som gir seg og plutselig var ledelsen skrumpet inn til tre mål før vi fikk økt til 15-20 og 5 målsledelse til pause.

Andreomgangen startet som første og vi økte raskt til 17-25. Torger Edland meldte allerede tidlig januar at dette halvåret skal bli hans beste i Bergentrøyen noensinne og i kveld stoppet han ikke før hele 8 scoringer var hamret inn bak en forfjamset Sondre Orheim i Bækkelaget målet.

FOTO: John Vint

Som i førsteomgang nektet Bækkelaget og gi opp og med 15 minutter igjen på klokken var ledelsen skrumpet ned 25-27. Men våre gutter anført av en særdeles våken Tord Vårdal i buret (41%) ville vise at vest er bedre enn øst og fikk tilslutt ridd seieren i land.

Sagosen og Edland Bergens toppscorere med 8 mål hver og Øystein Mostad med imponerende 7/8 scoringer.

Nå vendes blikket mot søndag og endelig hjemmekamp i Haukelandshallen. Her håper vi mange tar turen! Denne våren kan bli et eventyr om ting klaffer.