Årets Dommere i REMA 1000-ligaen Menn og Kvinner – Norsk Topphåndball

Årets Dommere i REMA 1000-ligaen Menn og Kvinner

Spillerne i REMA 1000-ligaen har talt: To dommerpar hedres for sin innsats på øverste nivå i norsk håndball. Jo Are Johannessen og Tom Larsen avslutter en lang karriere med nok en utmerkelse, mens Håvard Kleven og Lars Jørum får prisen Årets Dommere i herreligaen.

Håvard Kleven og Lars Jørum er kåret til Årets Dommere i REMA 1000-ligaen Menn for sesongen 2024/2025 – en utmerkelse stemt frem av spillerne selv.

Duoen er anerkjent for sin profesjonalitet og presisjon, både nasjonalt og internasjonalt. Med erfaring fra EM, VM og andre toppmesterskap har de opparbeidet seg stor tillit og respekt i håndballmiljøet. Deres dommerstil bygger på klar kommunikasjon, rettferdighet og respekt for spillets regler.

Vi gratulerer Håvard og Lars med en velfortjent pris!


Jo Are Johannessen og Tom Larsen er kåret til Årets Dommerpar i REMA 1000-ligaen Kvinner – en tittel de nå har vunnet for sjuende år på rad – en utmerkelse stemt frem av spillerne selv.

Duoen har dømt sammen siden sesongen 1992–93. Opprinnelig var de i hvert sitt dommerpar, men da de opprinnelige makkerne uteble, ble et nytt par født – og det har holdt siden. I 1994–95 tok de steget opp til Nasjonal gruppe og har siden dømt på øverste nivå. Siden da har de dømt i nærheten av 800 kamper sammen på toppnivå.

Gjennom årene har de bygget opp solid erfaring, sterk spilleforståelse og et bevisst fokus på kommunikasjon og fremtreden på banen.

Etter en lang og suksessrik karriere takker Jo Are og Tom nå for seg. Sesongen 24/25 blir deres siste på toppnivå.

Vi gratulerer med prisen Årets Dommere!