
Når ØIF Arendal møter Drammen, kåres det alltid en vinner
Når ØIF Arendal og Drammen møtes, vet man én ting: Det blir aldri kjedelig.
De siste ti årene har dette oppgjøret utviklet seg til å bli en ekte klassiker i norsk topphåndball – kamper med temperatur, intensitet og dramatikk fra start til slutt.

Lagene har møttes i både semifinaler og kvartfinaler, og oppgjørene har ofte levd sitt eget liv. ØIF Arendal har hatt et lite overtak de siste årene, men Drammen – med Kristian Kjelling ved roret – har alltid hatt noen triks i ermet når lagene møtes.
Nå er det to litt nye utgaver av lagene som entrer banen.
ØIF Arendal ligger for øyeblikket på 8. plass på tabellen, mens Drammen innehar 5. plassen. Men tabellplasseringer til side – ØIF Arendal har virkelig funnet formen den siste tiden. Med tre strake seiere og økende selvtillit jakter rødtrøyene nå sin fjerde seier på rad og muligheten til å klatre videre på tabellen.

Samtidig er dette et møte mellom to lag med mange unge, spennende og sultne spillere. Intensiteten og tempoet er høyt, og det er duket for en kamp der små marginer kan bli avgjørende.
Ser vi på statistikken fra de siste oppgjørene mellom lagene, er det ØIF Arendal som har hatt et lite grep. Av de siste ti møtene har ØIF vunnet seks, mens Drammen står med fire seiere. Uavgjort har det ikke blitt – her kåres det alltid en vinner. Det var likevel Drammen som trakk det lengste strået sist lagene møttes. I Drammenshallen tidligere denne sesongen vant hjemmelaget 29–27 etter et jevnt og intenst oppgjør.
Nå er det klart for et nytt kapittel i rivaliseringen.
En ny klassiker skal skrives – og denne gangen skjer det i Nedeneshallen.
Med formsterke ØIF Arendal, et revansjesugent hjemmelag og Drammen på besøk ligger alt til rette for en ny, elektrisk håndballkveld.

