Motstanderne klare for lagene i European League

Tekst: Svein Andrésen /NHF

De norske lagene trakk motstandere fra Sverige, Polen, Romania og Østerrike i sine første kamper i European League.

Slik ble trekningsutfallet for våre lag:

1.kvalrunde til EHF European League Menn:
IFK Kristianstad (Sverige) – ØIF Arendal Elite

KS Azoty-Pulawy SA (Polen) – Haslum HK

Kampene skal etter planen spilles allerede 29.-30. august og 5.-6. september

2.kvalrunde til EHF European League Kvinner:

HC Dunarea Braila (Romania) – Tertnes Håndball Elite

Molde Elite (som skal ut i internasjonale kamper for aller første gang) – Hypo Niederösterreich (Østerrike)

Kampene skal etter planen spilles 10.-11. og 17.-18. oktober. 

Molde Elite sin nye trener, Tor Odvar Moen, sier dette til handball.no i en kort kommentar etter trekningen:

– Vi er svært fornøyd med utfallet av trekningen. Som debutant er det veldig gøy å få møte en av Europas mestvinnende klubber. Sportslig sett bør det passe bra, da Hypo ikke lenger har et tropp på det ypperste nivå.

Tor Odvar Moen


Hele trekningen 1. kvalrunde EHF European League Menn: 

Sone 1
AHC Potaissa Turda (Romania) – HRK Gorica (Kroatia)
HC Dobrogea Sud Constanta (Romania) – HC Victor (Russland)
SKA Minsk (Hviterussland) – HC CSKA (Russland)
HEDO-B. Braun Gyöngyös (Ungarn) – HC Butel Skopje (Nord Makedonia)
HC Metalurg (Nord Makedonia) – RK Spacva Vinkovci (Kroatia)

Sone 2
TTH Holstebro (Danmark) – Valur (Island)
IFK Kristianstad (Sverige) – ØIF Arendal Elite 
Bjerringbro-Silkeborg (Danmark) – MT Melsungen (Tyskland)
Skjern Handbold (Danmark) – HK Malmö (Sverige)
KS Azoty-Pulawy SA (Polen) – Haslum HK

Sone 3
SL Benfica (Portugal) – Fivers (Østerrike)
Pfadi Winterthur (Sveits) – Handball Esch (Luxemburg)
PAUC Handball (Frankrike) – Bidasoa Irun (Spania)
Club de Futebol Os Belenenses (Portugal) – RK Trimo Trebnje (Slovenia)
HC Kriens-Luzern (Sveits) – RK Dubrava (Kroatia)

Hele trekningen til 2. kvalrunde EHF European League Kvinner: 

HC Dunarea Braila (Romania) – Tertnes Håndball Elite 
Molde Elite – Hypo Niederösterreich (Østerrike)
Paris 92 (Frankrike) – IUVENTA Michalovce (Slovakia)
WAT Atzgersdorf (Østerrike) – Thüringer HC (Tyskland)
Lugi Handboll (Sverige) – Kuban (Russland)
LC Brühl Handball (Sveits) – Alba Fehérvár KC (Ungarn)