Første sesong i Follo for Brenne og Hestbek Nielsen – Norsk Topphåndball
Foto: Tor Solstad

Første sesong i Follo for Brenne og Hestbek Nielsen

Foran årets sesong har to nye spillere kommet til Follo. Leif-Erik Brenne kom fra Italienske Pallamano Conversano. Før oppholdet i Italia spilte Follos nye høyreback for de norske klubben Ørsta, Volda, Falk-Horten og Bergen. Leif Erik har flere aldersbestemte landskamper for Norge. 

På motsatt backplass har 20 år gamle Henrik Hestbek Nielsen kommet inn fra REMA 1000-liga klubben Bergen. Nielsen spilte en sesong Bergen etter at han kom til vestlandsklubben fra Charlottenlund. I den siste sesongen i Charlottenlund fikk han med seg kamper for Kolstad i Rema 1000 ligaen. Han har også spilt for Trondheimsklubbene Byåsen og Sverresborg. Nielsen har likhet med Brenne flere aldersbestemte landskamper for Norge og han deltok blant annet i sommerens junior-VM i Polen.

Under media dagen tok Follo Media en prat med Brenne og Nielsen. 

Leif-Erik; nybakt italiensk seriemester hvordan vil du beskrive eventyret i Italia?

  • Hva skal man si? Euforisk, i hvert fall på slutten. En «roller coaster sesong» med oppturer og nedturer. Det å vinne seriegullet til slutt var prikken over i-en. Det største som har skjedd med meg i hvert fall håndballmessig.

Henrik: nybakt junior norgesmester med Bergen. Hvordan var det? Var det andre NM-finale på rad?

  • Ja, det var andre NM finale jeg var med på. Jeg vant også med Charlottenlund året før. Det var kult å få enda en finale og enda et gull. Vi bygde oss opp til å spille bedre og bedre utover i turneringen. Deilig at vi vant til slutt.

Leif Erik; hva er inntrykket etter noen dager i Follo HK? 

  • Alt er på stell føler jeg. Den første gangen jeg kom inn i garderoben var alt tøy på plass. Møter masse hyggelig folk i garderoben og utenfor. Veldig godt inntrykk så langt.

Henrik; hvordan er livet i Follo så langt? 

  • Veldig positivt, er overraska over selve Ski. Jeg er veldig godt mottatt av alle spillere, trenere, ledere og alle rundt klubben. Man føler seg ganske trygg med en gang og det er proft med alt rundt klubben og laget. Veldig bra.
Henrik Hestbek Nielsen – Foto: Tor Solstad

Leif Erik: igjen skal du spille i Rema 1000 ligaen. Hva er ditt inntrykket av ligaen?

  • Jeg tror at ligaen kommer til å bli enda jevnere i år. Flere av de beste spillerne på de ulike lagene har reist ut. Så jeg tror at det blir jevnt i år. Vi må være på hugget i hver eneste kamp, det kan være mulig å få med seg flere poeng. Det blir veldig spennende. 

Henrik: hva sitter du igjen med inntrykket etter året i Bergen og Rema 1000 ligaen? Hva er ditt inntrykk av ligaen?

  • Forskjellen fra 1 divisjon til elite er større enn man tror, men det var artig med en sesong i Rema 1000 ligaen. Som Leif sa så blir det enda mer jevnt i år enn det det var i fjor. Vi må være på i alle kampene.

Leif-Erik: Hva forventer du av oppkjøringen?

  • Jeg forventer at vi skal bli godt samspilte. Vi får en god måned før sesongen starter. I den perioden skal vi jobbe med å få samspillet til å sitte så tror jeg at det blir veldig bra.

Henrik: hva forventer du av oppkjøringen? 

  • Vi har kommet litt i gang allerede. Det ser bra ut. Jeg er veldig glad for at vi skal ha en god del treningskamper framover. Der får vi satt laget og testet ut ulike saker og være klar til første seriekamp.

Leif-Erik: Hvordan ser du på kommende sesong i Follo? 

  • Ser positivt på det. Jeg tror at jeg kommer til å trives godt her. Mottoet er jo at «Follo er familie», jeg får den følelsen når jeg er her. Jeg skal gi alt for klubben og drakta.

Henrik: hva forventer du av kommende sesong? 

  • Forventer at hele laget er på fra start og at vi holder hele sesongen. Vi skal være fokuserte når det er kamp og vi skal «gunne på». Jeg tror at dette skal bli veldig bra.
Leif-Erik Brenne – Foto: Tor Solstad