
Elverum dro ifra – og vant klart mot Sandnes
Det startet litt hakkete, og etter pause lot Elverum gjestene få håp. Men da Elverum skrudde opp tempoet, var det aldri noen tvil.
Elverum fikk ingen flyvende åpning på oppgjøret mot Sandnes. Gjestene hang godt med fra start, og etter drøyt ti minutter sto det 5–5 i Terningen Arena.
Gradvis fikk vi likevel bedre grep om kampen.

Med mer fart i angrepsspillet og bedre kontroll bakover begynte Elverum å dra ifra. Midtveis i omgangen kom luken som ga oss arbeidsro, og utover i første omgang festet hjemmelaget grepet ytterligere. Til pause ledet vi fortjent 16–11.
Etter hvilen var det derimot Sandnes som kom best i gang.
Gjestene fikk Elverum ut av rytmen og jobbet seg inn i kampen igjen. I en periode var oppgjøret mer uryddig, og Sandnes viste at de både hadde kvalitet og vilje til å gjøre det vanskelig.
Men halvveis i andre omgang kom svaret.
Elverum tok tak i kampen igjen, økte tempoet og fikk langt bedre flyt offensivt. Da begynte også avstanden å vokse raskt. Med større fart i beina og flere enkle scoringer ble Sandnes etter hvert løpt i stykker.
Sluttminuttene ble en ren kontrolløvelse, og til slutt kunne vi juble for en solid 35–24-seier.
Tryggvi Thorrison ble kåret til banens beste spiller etter en sterk kamp.
– En godt gjennomført kamp. Vi jobbet mye med å holde konsentrasjonen mot et godtspillende Sandnes-lag. Vi ble etter hvert skarpere, og da ble det en solid seier. Jeg har en god følelse nå, sier trener Luka Panza.

