Slik er kampoppsettet for Elverums Champions League-sesong

Starter borte i Sveits

Skrevet av NTH

Skrevet av Magnus Stenseth

Det er bare knappe 2 måneder til Champions League sesongen kastes igang for Elverum, og første versjon av terminlista er klar. Datoer er ennå ikke spikret men kampoppsettet er klart og våre eminente supportere kan allerede nå begynne å se seg om etter muligheter for å bli med på tur ut i Europa!

Det blir andre gang Elverum starter Champions League-sesongen borte mot Kadetten Schaffhausen, sist gang slo vi sveitserne i Sveits-kan vi gjenta bragden?

Deretter følger lagene på rekke og rad, første hjemmekamp er mot danske Skjern, som vi også har møtt tidligere, fikk ikke helt veien den gang, men vi er blitt mer rutinerte og er ikke med i Champions League for å stå med lua i hånda.

Dernest kommer Abanca Ademar Leon, Dinomo Bucuresti og Luke Mitrovics lag forrige sesong RK Gorenje Velenje.

Til forskjell fra forrige sesong er det nå lagt opp til at gruppespillskampene skal være spilt innen starten av desember. Det betyr en noe strammere timeplan og en noe heftigere høst for Elverum, som forrige sesong hadde den 10 kampen så sent som i februar.

Her er kampoppsettet slik det ser ut per 16.07.17. Vi tar forbehold om endringer, men dette er en liten teaser på hva som venter kommende sesong!

Kadetten Schaffhausen vs Elverum Handball 13.-17.09.17
Elverum Handball vs Skjern Handbold 20.-24.09.17
Abanca Ademar Leon vs Elverum Handball 27.09.-01.10.17
Elverum Handball vs Dinamo Bucuresti 04.-08.10.17
Elverum Handball vs Rk Gorenje Velenje 11.-15.10.17
Rk Gorenje Velenje vs Elverum Handball 01.-05.11.17
Elverum Handball vs Kadetten Schaffhausen 08.-12.11.17
Skjern Handbold vs Elverum Handball
15.-19.11.17
Dinamo Bucuresti vs Elverum Handball 22.-26.11.17
Elverum Handball vs Abanca Ademar Leon 29.11.-03.12.17

Vi gleder oss til å komme igang, gjør du?