Publikumsfavoritten 19.april: Tamas Ivancsik, Elverum

Tamas Ivancsik fra Elverum ble rundens Publikumsfavoritt.

Skrevet av NTH

Elverum hadde nok mange supportere bak seg da rundens publikumsfavoritt skulle kåres. Tamas Ivancsik, som også ble toppscorer i semifinalethrilleren mellom Elverum og Kolstad, fikk nok stemmer til å bli rundens publikumsfavoritt!

Tamas scoret åtte mål i semifinalen mot Kolstad, en nervepirrende kamp som endte 27-26 til Elverum etter at Kolstad hadde ledet til pause med fire mål.
//www.ehh.no/seier-i-forste-kamp-mot-kolstad/

 

På 2.plass i rundens kåring finner vi Oppsals Marie Sundfør Tømmerbakke.

Målvakten til Oppsal som stoppet Larviks målhungrige spillere og som var toneangivende i sin siste kamp (for denne gang) for klubben hun har spilt for siden hun var 6 år. Nå venter spill for Køpenhavn HK. En god gest av Oppsals supportere for Oppsals målvakt.
//oppsal.topphandball.no/2017/04/19/oppsal-tapte-med-sju-for-larvik/

 

På 3.plass finner vi nok en målvakt. ØIF Arendals brasilianske sisteskanse Cesar Augusto Oliviera Almeida.

På ØIF Arendals hjemmeside kan vi lese om fantastiske Cesar Almeida, eller Cesar BomBom som holdt hjemmelaget inne i kampen!
//www.oifarendal.no/2017/04/19/laurits-rannekleiv-ble-helten-i-en-forrykende-semifinale/

 Vi gratulerer Tamas, Marie og Cesar med pallplassene på publikumsfavoritten 19.april 2017

Sola-Vipers

Sola
1.plass: Tonje Nøstvold
2.plass:
Kimberley Ewanovich
3.plass: Anna Bjørke Kallestad

Vipers
1.plass:
Jeanett Kristiansen
2.plass: Kari Brattset
3.plass: Linn Jørum Sulland

Tertnes – Byåsen
Tertnes
1.plass: Birgitte Karlsen-hagen
2.plass: Bodil Sørheim
3.plass: Marie Skurtveit Davidsen

Byåsen
1.plass:
Marit Røsberg Jacobsen
2.plass: Ida Alstad
3.plass: Moa Høgdahl

Storhamar – Glassverket
Storhamar
1.plass: Kamilla Sundmoen
2.plass: Betina Riegelhuth
3.plass: Lise Binger

Glassverket
1.plass:
Emilie Christensen
2.plass: Birna Berg Haraldsdottir
3.plass: Guro Rundbråten

Oppsal – Larvik
Oppsal
1.plass: Marie Sundfør Tømmerbakke
2.plass: June Bøttger
3.plass: Kristin Halvorsen

Larvik
1.plass:
Gro Hammerseng-Edin
2.plass: Linn-Kristin Riegelhuth Koren
3.plass: Marit Malm Frafjord

Elverum – Kolstad
Elverum
1.plass: Tamas Ivancsik
2.plass: Andre Lindboe
3.plass: Morten Nergaard

Kolstad
1.plass:
Lasse Indergård Balstad
2.plass: Patrick Bols
3.plass: Adrian Aalberg

ØIF Arendal – Bodø
ØIF Arendal
1.plass: Cesar augusto oliviera Almeida 
2.plass:  Laurits Mo Rannekleiv
3.plass: Sondre Paulsen

Bodø
1.plass: Henrik Bielenberg
2.plass: Joachim Søholm Christensen
3.plass: Vetle Rønningen